• Futbalisti na našej škole

• Naša základná škola úzko spolupracuje s futbalovým klubom FK Poprad. Na základe tejto spolupráce sú v našej škole vytvorené športové triedy so zameraním na futbal – 5 športových tried (skupín) na 2. stupni, v ktorých v doobedňajších hodinách prebieha vyučovanie športovej prípravy. Je to ďalší tréning počas vyučovania pre žiakov našej školy. Obsah dopoludňajších hodín športovej prípravy je zameraný na rozvoj funkčného potenciálu žiakov po všetkých stránkach. Cez rozvoj herných činností jednotlivcov, doplnkové športy ako hádzaná, basketbal, volejbal či florbal, gymnastika a obratnosť až po rôzne typy posilňovacích cvičení so zameraním na spevnenie tela.

Futbalový klub aj na základe tejto spolupráce hráva 1. žiacku ligu, skupina východ. Naše 4 žiacke družstvá dopĺňajú družstvá prípraviek. Niektorí deviataci hrajú už dorasteneckú súťaž a keďže FK Poprad je futbalová akadémia tak je to 1. dorastenecká liga.

Aj vďaka našim chlapcom sa FK Poprad v poslednom období výraznejšie presadzuje. Starší žiaci (U15 a U14) ale aj mladší žiaci (U13 a U12) patria na východnom Slovensku k najlepším mužstvám. V každom mužstve je podiel našich chlapcov iný, no v priemere je viac ako polovica futbalistov FK Poprad z našej školy. Chlapci pravidelne hrávajú majstrovské zápasy počas víkendov. Každý november chodíme na futbalový výlet do Prahy, kde hrávame zápasy so Spartou Praha, Slaviou Praha či Bohemians Praha. Január alebo február je v znamení futbalového turnaja „O pohár primátora mesta Poprad“ starších žiakov, ktorý každoročne organizuje FK Poprad v spolupráci s našou školou v Aréne Poprad. Počas zimných mesiacov sa FK Poprad pravidelne zúčastňuje rôznych halových turnajov, kde chodia aj naši chlapci.

Prípravky FK Poprad sa v posledných rokoch veľmi rozrástli. Máme mužstvá prípraviek od U7 po U11, čiže od  1. ročníka až do 5. ročníka. Sú v nich aj chlapci našej školy. Pravidelne hrávajú rôzne zápasy alebo turnaje či už v súťažnom období alebo v prechodnom, zimnom období.