• beseda so spisovateľkou

• Postrehy žiakov o besede so spisovateľkou Paulínou Feriancovou

v Scherfelovom dome 16. novembra 2010

* Pani spisovateľka bola veľmi milá a sympatická, na prvý pohľad bolo vidno, že bola nadšená tým, že sme ju pozvali. Rozprávala nám o jej knihách a prekladateľskej práci. Spomenula, že rada skladá texty piesní v AJ a maľuje obrazy. Inšpiráciu čerpá zo svojich vlastných zážitkov a od svojho 4-ročného syna Leoša. Beseda sa uskutočnila v príjemnom prostredí Scherfelovho domu a zúčastnili sa jej vybraní žiaci 8. a 9. roč. našej školy. Dúfam, že takýchto príjemných podujatí bude ešte veľa.  (Katka, 9.A)

* Myslím, že to bola pekná beseda so spisovateľkou. Niektoré naše otázky boli netradičné. Rozprávala o tom, ako začala písať a chcela zistiť náš názor na literatúru. Pýtala sa, kto z nás tvorí a povzbudila nás. Nerozprávali sme sa len o knihách, ale aj o filmoch a obrazoch. Zasmiali sme sa na jej historkách zo života. A vypočuli sme si dve ukážky z jej denníka a recenziu jej prvej knihy.

(Adam, 8.B)

* Pani spisovateľka nám rozprávala o tom, ako napísala 1. časť knihy Supertajný denník Lucie H.  a 2. časť Anglický denník Lucie H. Píše aj ďalšiu knihu pre dospelých. Býva na Záhorí a jej manžel pochádza z Veľkej. Jej syn má 4 roky a začal hovoriť veľmi skoro. Potom sme jej dávali rôzne otázky.  (Vierka, 8.A)

* Spisovateľka hovorila príhody zo svojho života, ktoré použila aj vo svojích knihách. Píše aj texty piesní, ktoré jej manžel, hudobný menežer zhudobní. Bolo to veľmi zaujímavé, dozvedela som sa zaujímavé veci. Na záver besedy dostala kyticu kvetov.  (Miriam, 8.A)

* Keď sme sa všetci usadili, spisovateľka Paulína Feriancová nám porozprávala niečo o sebe. Zaujalo ma to, pretože sa v niečom na mňa podobala. Bola veľmi zhovorčivá a chcela, aby sme sa jej pýtali otázky. Na to, že je taká mladá, má veľa skúseností. Hovorila nám, čo ju viedlo k napísaniu kníh vo forme denníkov.  Mala typický problematický tínedžerský život. Svojho syna postupne vedie k  literatúre.  (Sandra, 8. A)

* Kniha Supertajný denník Lucie H. je o dievčati, a je to vlastne o jej živote. Je plná vtipných pasáži, napr. Ako si farbila vlasy. Beseda so spisovateľkou sa mi veľmi páčila a som rada, že som tam mohla byť.  (Katka, 9.A)

* Na besede bol prítomný aj pán riaditeľ Bekess, pani učiteľky Janovová a Válková, za klub Veličanov pán Hámor a z odboru školstva pán Turčan. Paulína Feriancová (35) je mladá spisovateľka literatúry pre deti a mládež, píše prózu, hudobné texty a prekladá pentalógiu, čiže 5-dielny román z AJ a hovorí aj po francúzsky. Bola taká milá, že sa nám aj podpísala.   (Lenka, 9.A)

* Spisovateľka Paulína Feriancová  bola s nami na besede o jej dvoch denníkoch.  Chcela ich napísať až na dôchodku, ale keď sa na materskej dovolenke doma začala nudiť, začala písať. Keď bola mladšia mala blond vlasy, ktoré si odfarbila, a to píše aj vo svojej knihe. V škole mala problémy s číslami, nešla jej matematika, lebo mala dyskalkúliu, tak začala viac písať slohy. Má bohatú  fantáziu.  (Peter, 9. A)

* We had a discussion with an young writer Paulina Feriancová. She is 35 years old author. She wrote two books-diaries about teenager girl Lucy. The first part called The top secret diary of Lucy H. and the name of the second part is The English diary of Lucy H. She came from Bratislava and her husband is from Poprad-Veľká. We met her in the Scherfel´s House on the 16th of November 2010. She has got a son Leo, he´s 4 years old. We asked her question about her books and her life. When we finished the discussion, our teacher took some group photos.

We were glad to know the writer. It was really nice experience for everyone in our class.

We would like to say thank you our teachers Mrs. Janovová and Válková for organize it.       Students from 9.A, 8.A and 8.B