• Rôzne

• Na adrese www.skolaplus.sk sa nachádza edukačný portál, ktorý je rozdelený na tri základné moduly: UČITEĽ, MLÁDEŽ, RODIČ. Moduly MLÁDEŽ a RODIČ sú venované žiakom a rodičom - so zámerom zvýšiť kvalitu vzdelávania a ponúkať aktuálne informácie súvisiace s edukačným procesom. Portál je interaktívny, môžete do neho prispievať a vyjadrovať svoje názory.

• S cieľom pomôcť  pri výbere povolania sme sa  so žiakmi 9. ročníka zúčastnili dní otvorených dverí na niektorých stredných školách, kde mali možnosť vidieť čo daná stredná škola študentom ponúka a zároveň, čo od nich,  ako budúcich študentov požaduje. Spoločne sme navštívili Hotelovú akadémiu v Kežmarku, Strednú odbornú školu na Kukučínovej ulici, Súkromnú strednú odbornú školu v Poprade - Veľkej.

Žiaci videli  nielen práce študentov, ale stretli aj svojich bývalých spolužiakov. Niektoré  stredné školy navštívili žiaci aj individuálne s rodičmi.