• pOzRiTe Sa, ČíM ŽijE nAšA šKoLa

AURELA VILIAMA SCHERFELA

OZNAM ŠJ

Upozorňujeme stravníkov ŠJ, že posledné odhlasovanie zo stravy bude možné najneskôr 27.6.2017 utorok do 14:00 hod. z dôvodu ukončenia školského roka. V prípade choroby si obde odoberiete v obedári.

Stravovanie sa končí 30.6.2017 t.j.piatok v čase od 10:00 - 12:00

KLUB VELIČANOV  vyhlasuje súťaž

O najzaujímavejšiu historickú fotografiu Veľkej

Klub Veličanov pri príležitosti 740. výročia prvej písomnej zmienky o Veľkej vyhlasuje pre žiakov ZŠ s MŠ Aurela Viliama Scherfela súťaž o najzaujímavejšiu historickú fotografiu, pohľadnicu alebo dokument Veľkej. Kritériom hodnotenia bude vek fotografie a zdokumentovanie dnes už neexistujúcich objektov.

1. cena : TABLET

Všetky vybrané a zverejnené fotografie, pohľadnice a dokumenty budú odmenené vecnými cenami.

Po skopírovaní budú originály vrátené majiteľom. Majiteľ dokumentu zároveň dáva súhlas s jeho zverejnením v pripravovanej knihe o Veľkej prípadne na výstave o histórii Veľkej.

Uzávierka súťaže bude dňa 9.6.2017, vyhodnotenie a odovzdanie cien dňa 24.6.2017 na juniálese v areáli základnej školy.

Milan Hámor, predseda Klubu Veličanov v.r.

1.6.2017 - fotografovanie triednych kolektívov

1.6.2016 - Kráľ čitateľov 2.A

2.6.2017 - program pri príležitosti MDD - ukážka psovodov, ukážka práce hasičov, DOD VÚ Poprad Stráže

2.6.2017 o 17:00 - odovzdávanie ceny "O najšportovejšiu školu" v Aréne Poprad

6.6.2017 - dejepisná exkurzia  - Banská Bystrica - traja žiaci z 9.ročníka

7.6.2017 - Šermiarsko - divadelná kumpánia

12.6.2017 - 16.6.2017 - škola v prírode pre žiakov 3. a 4.ročníka

16.6.2017 - historická konferencia  - Ján Brokoff

23.6.2017 - hasiči - 1.- 4.ročník

24.6.2017 - JUNIÁLES

26.6.2017 - PROFORIENT, testovanie žiakov 8.roč.

23.6.2017 -  Teoretická príprava žiakov na účelové cvičenie v teréne (5.- 9.roč.)

- Teoretická príprava žiakov na Didaktické hry (1. - 4.roč.)

28.6.2017 - účelové cvičenia v prírode - praktická časť (5. - 9.roč.)

- didaktické hry v prírode (1. - 4.roč.)

30.6.2017 o 9:00 - SLÁVNOSTNÉ UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2016/2017

ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV:

winkKonferencia o Brokoffovi: Karolína Bielená, Daniel Pafko, Juraj Pompa- pod vedením Mgr. Lucie Hartingerovej

príspevok do zborníka: Immaculaty_final.pdf

winkKráľ čitateľov v 2.A - 1. miesto: Katarína Meltzerová

winkDiplom - Adam Zeman - zlaté pásmo v 2. katagórii v keyboardovej súťaži Vychodoslovenského regiónu

Sutaz.mp4

surpriseDiplom - Dominika Zemanová a Barbora Sopková -  Výtvarná súťaž s európskou tematikou

smileyDiplom - Vanesa Chovancová, Katarína Margetajová a Štefan Kollár -  za 3.miesto v 10.ročníku súťaže základných škôl okresu Poprad a Kežmarok "MEDZNÍKY 2.svetovej vojny"

smiley1.miesto - Jakub Mereš - Deti a architektúra

winkNajúspešnejšia riešiteľka KLOKANa - Sofia Stanková