• Prevádzka

• Charakteristika školského klubu detí:

Školský klub detí je zameraný na záujmové vzdelávanie a výchovu žiakov prvého stupňa (1-4roč.) Základnej školy s materskou školou Aurela Viliama Scherfela na ulici Fraňa Kráľa 2 v Poprade – Veľkej.

Výchova v školskom klube detí nadväzuje na výchovné pôsobenie v rodine a povinnom školskom vyučovaní a toto pôsobenie podporuje tým, že plní svoje spoločensko-pedagogické poslanie a ciele. Postavenie školského klubu detí vyplýva na jednej strane z jednoty výchovno-vzdelávacích cieľov a na strane druhej z rozdielnych spôsobov, akými ich základná škola dosahuje pri vyučovaní a pri výchovno-vzdelávacej činnosti mimo vyučovania.

Vo výchovných činnostiach sa žiaci učia odpočívať a rekreovať sa tak, aby to zodpovedalo zdravotno-hygienickým zásadám striedania práce a odpočinku a prispievalo k odstráneniu únavy z predchádzajúcej školskej činnosti, učí ich ušľachtilo sa zabávať, pomáha uspokojovať, kultivovať a rozvíjať kultúrne potreby a rozmanité záujmy žiakov, orientovať ich tak, aby sa dosiahla zhoda osobných a spoločenských záujmov. Vedie ich k samoobsluhe a učí ich primerane sa zúčastňovať na spoločensky prospešnej činnosti pre kolektív spolužiakov, dospelých, rodičov, učiteľov, ku skrášľovaniu prostredia a okolia školy. Významnou úlohou školského klubu detí je učiť žiakov pravidelne sa pripravovať na vyučovanie a osvojiť si správny spôsob učenia, pritom poskytuje podľa svojich možností príležitosť pripravovať sa na vyučovanie nielen ústne, ale aj písomne.

V školskom roku 2018/2019 navštevuje školský klub 118 detí.

Výchovno-vzdelávacie ciele:

• výchovnými metódami odbúravať strach z nového prostredia a povinností
          • vytvoriť priateľské prostredie pre začlenenie nových členov do kolektívu
          • rešpektovať osobnosť dieťaťa, jeho potreby a záujmy
          • vhodným príkladom rozvíjať a budovať prosociálne správanie
          • využitím didaktických hier s rôznym zameraním rozvíjať zručnosti a vedomosti detí
          • rozvíjať manuálne zručnosti, tvorivé, umelecké a psychomotorické schopnosti
          • viesť deti k zodpovednosti a čestnosti
          • pravidelnosť a systematická príprava na vyučovanie
          • zdokonaľovať písomný a ústny prejav detí
          • dodržiavať zásady bezpečnosti a ochrany zdravia
          • prezentovaním prác na výstavkách v priestoroch školy zviditeľniť činnosť ŠKD (školského klubu detí)

Rozdelenie školského klubu detí (skratka ŠKD):

I. oddelenie ŠKD:   vychovávateľka Mgr. Katarína Baňasová, do 7. 1. 2019

vychovávateľka Mgr. Martina Kopaničáková, počet detí: 31

II. oddelenie ŠKD:   vychovávateľka Mgr. Miroslava Veštúrová, počet detí: 29

III. oddelenie ŠKD:   vychovávateľka Mgr. Jana Krivjanská, počet detí: 29

IV. oddelenie ŠKD:   vychovávateľka Ing. Monika Korenková, do 31. 1. 2019

vychovávateľka RNDr. Martina Molčanová, PhD., počet detí: 29

Telefonický kontakt : mobil - Školský klub detí: 0940/844 755

Vychovávateľka uvoľní žiaka z ŠKD iba na základe vyžiadania rodiča (zákonného zástupcu) osobne, alebo písomne na vlastnú zodpovednosť.  Nie telefonicky.

Platba za pobyt v ŠKD

Platba za Školský klub detí je stanovená podľa všeobecne záväzného nariadenia Mesta Poprad vo výške 32 €  za polrok.

• Poplatok za ŠKD sa platí 2-krát ročne na účet školy.
          • platba za 1. polrok  je v septembri 2019 /najneskôr k poslednému dňu v mesiaci/.
          • Žiaka možno v priebehu školského roka 2018/2019 prihlásiť a odhlásiť z ŠKD vždy iba mesiac dopredu na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu (rodiča).
          • Poplatok za ŠKD: 32,-€/ polročne 1 osoba

Číslo účtu IBAN: SK3002000000001661908555

VS (variabilný symbol): 01201905           (vysvetlenie: VS znamená MESIAC /ROK/ 05 – symbol ŠKD)