• Riaditeľské voľno pre žiakov 6. - 8. ročníka

• Vážení rodičia,

riaditeľ Základnej školy s materskou školou Aurela Viliama Scherfela, Fraňa Kráľa 2086/2, Poprad, oznamuje, že 20. marca 2024 (streda) udeľuje

riaditeľské voľno pre žiakov 6. až 8. ročníka základnej školy

z organizačných dôvodov – Testovanie T9 2024. Riadne vyučovanie pokračuje vo štvrtok 21. marca 2024.

Žiaci 6. - 8. ročníka budú z obeda v ŠJ odhlásení.

PhDr. Richard Bekess

• Zápis do prvého ročníka

• Vážení rodičia!

Rozhodnutím zriaďovateľa našej školy Mesta Poprad sa ZÁPIS DETÍ DO 1. ROČNÍKA ZŠ pre školský rok 2024/2025 bude konať v dňoch od 02. apríla 2024 do 04. apríla 2024 v čase od 12.00 h do 17.00 h v budove základnej školy. Podmienkou zápisu je vopred vyplnená elektronická prihláška, ktorá je už spustená  na našej webovej stránke  www.zsvelka.edupage.org

Prihlášku nájdete v hornom menu pod názvom Elektronická prihláška (alebo kliknite TU).  Po vypísaní prihlášky Vám program vygeneruje kód formulára - ten si poznačte v prípade neskoršej opravy.

Žiadame rodičov, aby prihlášky vypisovali zodpovedne podľa rodného listu dieťaťa a trvalého bydliska (aj s dĺžňami a mäkčeňmi), pretože pri zápise sa overujú doklady.

Predkladáte: občianske preukazy oboch rodičov, rodný list dieťaťa a  20 € na pracovné zošity. Ak dieťa nemá trvalý pobyt v Poprade a máte záujem o balíček pomôcok od primátora mesta, ktorý dostávajú prváci prvý deň v škole, môžete si ho objednať pri zápise úhradou 30 €.

Ak dieťa nenavštevovalo našu materskú školu, predkladáte pri zápise aj potvrdenie o návšteve inej materskej školy.

Bližšie informácie o zápise TU.