• Praha 2019

• Stovežatá Praha po roku opäť privítala v závere novembra našich mladých futbalistov. Starší žiaci kategórií U15 a U14 odohrali v metropole Čiech prípravné zápasy s najslávnejšími pražskými klubmi – Spartou, Duklou i Slaviou. Cieľom týchto zápasov bolo konfrontovať sa so špičkou mládežníckeho futbalu v Čechách. Z našej školy boli na tomto tripe títo žiaci:

9. ročník:

Budzák Tomáš, Murín Alex, Cimerman Dominik

8. ročník:

Ďurčo Daniel, Justh Thobias, Kapsdorfer Maxim, Kendra Patrik, David Pafko, Daniel Lopušek, Marko Kočiš, Adam Baláž, Bruno Hudák, Mark Kundis

7. ročník:

Filip Laufik, Marko Vodehnal, Jozef Hromjak, Samuel Joštiak, Pascal Polaček

6. ročník:

Hugo Barla

Tomáš Koterba (tréner FK Poprad U14):

„V prvom zápase proti Dukle sme mali dobrý vstup do zápasu. Dobrou kombinačnou hrou sme kontrolovali hru a strelili sme úvodný gól. Postupne sa hra vyrovnala, domáci boli čoraz nebezpečnejší a v závere polčasu vyrovnali. V druhom polčase bola Dukla o niečo lepším družstvom. Po druhom inkasovanom góle sme sa snažili o vyrovnanie, ale v závere sme opäť inkasovali. Napriek prehre sme podali dobrý výkon.

Zápas proti Tempu mal veľmi dobrú úroveň. Obe družstvá predviedli pekný, kombinačný futbal s množstvom nevyužitých šancí. Dobrý výkon podali obaja naši brankári. Vzhľadom k priebehu zápasu je remíza po dobrom výkone zaslúžená.

V poslednom zápase proti Slavii sme vysoko prehrali. V prvom polčase mali síce domáci prevahu, ale nevyzeralo to na takú vysokú prehru. Aj my sme pohrozili dobrou šancou, ktorú sme nevyužili. Zápas sa zlomil po využitom pokutovom kope domácich. V druhom polčase po striedaniach už mali domáci výrazne navrch, ukázali svoju kvalitu a zaslúžene vyhrali.“

Pavol Kubus (tréner FK Poprad U15):

„Po dlhej ceste sme v prvom zápase nastúpili proti Dukle. V úvode zápasu sa hralo prevažne v strede ihriska. Dokázali sme síce podržať loptu, kombinovať, ale do vyloženej šance sme sa nedostali. Naopak, domáci sa po prvej strele z priameho kopu ujali vedenia. Po inkasovanom góle sme urobili ďalšie chyby, po ktorých sme dvakrát inkasovali. V druhom polčase sme sa výrazne zlepšili. Presnejšie sme kombinovali a vypracovali sme si viacero dobrých príležitostí. Využili sme však len dve. Dukla bola o niečo lepším družstvom počas celého zápasu a zaslúžene vyhrala.

V druhom zápase to bola pre našich hráčov vysoká škola žiackeho futbalu. Sparta predviedla vysokú kvalitu. Každý hráč ovládal loptu, herné činnosti predvádzali v rýchlosti, s presnosťou prihrávok. V úvode sme dokázali kombinovať, podržať loptu, ale postupne Sparta získavala prevahu a polčas vyhrala o tri góly. V druhom polčase sme dlho odolávali tlaku a po pekných protiútokoch sme si vypracovali dve sľubné šance. V záverečnej päťminútovke sme však inkasovali ešte dvakrát.

V poslednom zápase proti hráčom Slavie sme podali veľmi dobrý výkon. Vysokým napádaním sme často získavali loptu a v prvom polčase sme si vypracovali tri vyložené šance. Aj v druhom polčase sme pokračovali v dobrom výkone, ale o rok mladší Slavisti majú tiež svoju kvalitu. Po našej strate lopty a rýchlom protiútoku strelili gól. Naša snaha o vyrovnanie úspech nepriniesla, zahodili sme opäť šance a doplatili sme na našu slabinu, a to zakončenie.

Zápasy oboch kategórií boli pre naše družstvá poučné, dostali v nich priestor všetci zúčastnení hráči. Ukázali nám, akým smerom sa uberá žiacky futbal vo futbalových akadémiách v Čechách. Videli sme zázemie a podmienky, v akých musia mladí hráči na sebe tvrdo pracovať. Veríme, že takéto zápasy budú našich chlapcov ešte viac motivovať do ďalšieho tréningu, lebo aj oni ukázali určitú kvalitu. Videli, že sa musia zlepšovať, aby sa dokázali vo futbale presadiť.

Pobyt v Prahe sme využili aj na návštevu športových podujatí. V piatok večer sme boli na futsalovom zápase pražskej Sparty, ktorá hrala skupinovú fázu ligy majstrov vo futsale. Po zápase sme sa stretli so slovenským reprezentantom a kapitánom Sparty Tomášom Dráhovským. Voľnú sobotu sme strávili prehliadkou stovežatej Prahy a večer sme sa zúčastnili volejbalového zápasu žien Olympu Praha a Brna.

Na záver sa chceme poďakovať vedeniu FK, p. Comissovi a rodičom za možnosť zúčastniť sa kvalitnej konfrontácie so špičkovými klubmi.“

Pavol Kubus, šéftrenér žiakov a tréner žiakov U15

VÝSLEDKY