• Oznam k zápisu do 1. ročníka pre šk. r. 2022/2023

• Ak sa obaja rodičia nezúčastnia zápisu:

1. Pri zápise predkladáte Čestné vyhlásenie  - a to v prípade, ak:

- máte súdne rozhodnutie

- ťažký zdravotný dôvod

- zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko neprekonateľnou prekážkou

2. Na prihláške postačuje podpis len jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca, a ak o tejto skutočnosti doručia riaditeľovi školy písomné vyhlásenie

• MAREC 2022

• Školské súťaže a akcie:

28.2. - 4.3. - Lyžiarsky výcvik 8. A

28.3. - Pytagoriáda 3. - 5. ročník (online)

29.3. - Pytagoriáda 6. - 8. ročník (online)

• FEBRUÁR 2022

• Školské súťaže a akcie:

9.2. - Dejepisná olympiáda /okresné kolo/

17.2. - Geografická olympiáda /okresné kolo/

15. - 16.2. - Zimná športová olympiáda

• Oznam pre osoby vstupujúce do objektu školy a školského zariadenia

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom ochorenia COVID-19 (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie, známky ochorenia tráviaceho traktu bolesť brucha, vracanie, hnačka), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy a školského zariadenia.Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať lekára.

Po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa/žiaka.

Vstup cudzím osobám do priestorov školy a školského zariadenia je zakázaný alebo povolený iba v režime OP (očkovaný, prekonaný) so súhlasom riaditeľa.

• JANUÁR 2022

13.1. - Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo /online/

Školské akcie:

31.1. - Triedny karneval /1. - 4. ročník/

• Vyučovanie od 10. 1. 2022

• Od pondelka 10. januára 2022 všetci žiaci pokračujú v prezenčnom vzdelávaní.

Školy sa budú riadiť Školským semaforom.

Pri nástupe do školy je potrebné predložiť potvrdenie o bezpríznakovosti, ktoré môžete poslať prostredníctvom EduPage svojmu triednemu učiteľovi.

Podľa vyhlášky RÚVZ platí pre žiakov v škole povinné nosenie rúšok.

• Vianoce 2021

• Vianočné sviatky klopú na dvere a to je čas,

kedy aj my Vám,

milí rodičia, žiaci a priatelia našej školy

chceme zaželať ich príjemné,

láskou a porozumením naplnené prežitie.

V Novom roku 2022 veľa zdravia,

šťastia, splnenie všetkých túžob a očakávaní .

• Oznam pre stravníkov ŠJ

• Oznamujeme stravníkom  ŠJ, že posledné odhlasovanie zo stravy bude možné najneskôr  do 15.12.2021 t.j. STREDA do 14:00 hod., z dôvodu ukončenia kalendárneho roka a následne vyúčtovania.   V prípade choroby, obed si odoberiete v jednorazovom obale, podľa sprísnených pravidiel.

Žaici 5. - 9. ročníka, ktorí sú od 13. 12. 2021 na dištančnom vzdelávaní budú zo stravy automaticky odhlásení.

Stravovanie sa končí dňa 17.12.2021 v piatok. Počas vianočných prázdnin od 20.12.2021 sú obedy automaticky odhlásené.

• December 2021

8.12. - Pytagoriáda P3 - P5

9.12. - Pytagoriáda P6 - P8

Školské akcie:

13.12. - Portréty - fotografovanie žiakov

• Dôležitý oznam - ZRUŠENIE RIADITEĽSKÉHO VOĽNA

• Vážení rodičia,

osobným rokovaním  sme  zástupcov Východoslovenskej distribučnej, a.s. požiadali o prehodnotenie  rozhodnutia o prerušení  distribúcie elektriny do našej školy  v súvislosti s opravou a údržbou distribučnej siete v dňoch 16. a 23. novembra 2021. Dodávateľská spoločnosť zvážila všetky možnosti a náhradným zdrojom zabezpečí  dodávky elektriny do budovy základnej školy. Vyučovanie v utorok 16. novembra a v utorok 23. novembra bude prebiehať podľa rozvrhu.

PhDr. Richard Bekess, riaditeľ školy

• November 2021